Błędowskie Rosy

Rozdroża - Ogrody - Sady


Jedyna taka agroturystyka

Owocowe pokoje.
Twórcza atmosfera.
Okolica pełna sadów. 
Tajemniczy XIX-wieczny park nad stawami. 
Unikatowe miejsce na rozstaju dróg.

Błędowskie Rosy


Błędowskie Rosy to.... Można oczywiście napisać, że to działające od niedawna gospodarstwo agroturystyczne na terenie powiatu grójeckiego, zaledwie 50 km od Warszawy, Grójca czy Łodzi, i tyle. To wszystko prawda. Mieścimy się w  Błędowie, na grójecczyźnie, dokładnie pomiędzy tymi trzema miastami. Na terenie folwarku wpisanego w zabytkowy zespół dworsko-parkowy...

Ale Błędowskie Rosy to miejsce wyjątkowe. W zacisznej części miasteczka Błędów, o bogatej historii sięgającej do XV wieku, powstało miejsce, będące swoistą oazą. Miejsce oddechu. Miejsce pracy twórczej w zaciszu sędziwych drzew zabytkowego parku. Miejsce kontemplacji nad brzegiem paciorkowo położonych stawów. Miejsce wypoczynku i spacerów po błędowskich rozstajach, pachnące delikatnym zapachem ukwieconych ogrodów, otoczone ciągnącymi się po horyzont bezkresnymi połaciami jabłkowych, gruszowych, wiśniowych czy czereśniowych sadów. Rozświetlone milionami promieni słońca odbijających się w kroplach porannej rosy.

W przebudowanych XIX wiecznych zabudowaniach gospodarczych dostosowanych do wymogów nawet naszych najbardziej wymagających gości, także tych oczekujących dodatkowej troski, zapewniamy nowoczesne, wygodne pokoje. Każdy pachnie naturalnością drewna, z oknem na park. Każdy nawiązujący w swym wystroju do innej odmiany starych uprawianych to od wieków odmian jabłek. Tu, na poddaszu, spędzisz noc owiany wieczorną bryzą znad stawów, od oddychającego nowym życiem starego parku. Tu, na tymże poddaszu, siądziesz przy starym piecu, zaczytana/y, wpatrzony w migoacący za okienkiem płomień. Tutaj, czy to letnią, czy zimową porą, otoczona/y zielenią zimowego ogrodu wtopisz się w park oddzielony tylko cienką taflą szyby. Tu, na tarasie, nad brzegiem szemrzącego strumienia zadumasz się nad przemijającym czasem i stąd ruszysz w park w poszukiwaniu ducha parku. 

A na dole, w naszej Cydrowni ©®, oddasz się może pokusie naszej wyśmienitej kawy połączonej z przepysznymi deserami. Oczywiście z owoców z miejscowych sadów. Takich szarlotek i soków jeszcze na pewno nie próbowałaś/eś. A jeśli chcesz, to do posiłku zaproponujemy ci jedną z 5 odmian naszego wykwintnego cydru Cider Inn.

Zapraszamy. Czy szukasz spokoju. Miejsca na spotkanie czy malarski plener. Czy po prostu wypoczynku. Czy weny twórczej. Tu znajdziesz ciszę i spokój. Zaopiekowana/y przez nasz dbający i oddany zespół ludzi. Daj się zaprosić by zaznać błędowskiej, staropolskiej gościnności...

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.